Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

51-latek na wózku inwalidzkim zaatakował dwóch ochroniarzy i uciekł. Jest już w rękach Policji

Data publikacji 18.08.2021

Za kradzież rozbójniczą odpowie 51-letni mieszkaniec Lublina. Mężczyzna na wózku inwalidzkim ukradł w jednym z marketów alkohol, a interweniujących ochroniarzy zaatakował gazem pieprzowym, po czym uciekł. Sprawca został już ustalony i zatrzymany. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

W poniedziałek, 16.08.2021 r., tuż przed zamknięciem jednego z marketów w dzielnicy Czuby pojawił się klient na wózku inwalidzkim. Będący na terenie sklepu ochroniarze zauważyli, że mężczyzna skradł whisky, po czym nie płacąc za towar, próbował wyjechać przez linię kas. Pracownicy ochrony zareagowali i próbowali ująć złodzieja. Jak się okazało, mężczyzna był doskonale przygotowany na taki obrót sprawy. Od razu stał się bardzo agresywny i przy pomocy gazu pieprzowego obezwładnił dwóch ochroniarzy, po czym uciekł.

Policjanci z 7. komisariatu przy wsparciu kryminalnych z komendy miejskiej szybko ustalili i zatrzymali sprawcę. W domu mężczyzny operacyjni odnaleźli pojemnik z gazem pieprzowym. 51-latek trafił do policyjnego aresztu.

Dzisiaj wykonywane są z jego udziałem czynności procesowe. Mieszkaniec Lublina usłyszy zarzuty kradzieży rozbójniczej. Śledczy będą wnioskować o zastosowanie środka zapobiegawczego. 51-latkowi może grozić do 10 lat więzienia.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony