Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Reska wsparli najmłodszych po pożarze

Data publikacji 19.08.2021

Dzielnicowi z Reska, którzy jako pierwsi dotarli do budynku wielorodzinnego w piwnicy którego wybuchł pożar, pomogli mieszkańcom opuścić budynek. Ewakuowano dziewięć osób, w tym dwoje dzieci. Jeden z policjantów wyłączył prąd zrywając plomby zabezpieczające na głównym wyłączniku, by ułatwić akcję gaśniczą strażakom przybyłym w międzyczasie na miejsce. Dzielnicowi w czasie wykonywania zadań przez strażaków zatroszczyli się o dzieci.

Wczoraj, 18.08.2021 r., w godzinach południowych dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Łobzie otrzymał zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu piwnicznym w jednym z budynków wielorodzinnych w miejscowości Maliniec. Niezwłocznie na miejsce pojechał asp. Dawid Banaszak wraz z sierż. szt. Przemysławem Bujnym z Komisariatu Policji w Resku. Dzielnicowi ustalili, że z pomieszczenia piwnicznego wydobywa się dym. Z uwagi na to, że policjanci byli pierwsi na miejscu zdarzenia, pomogli mieszkańcom opuścić budynek. Ewakuowano dziewięć osób, w tym dwoje dzieci. Jeden z policjantów wyłączył prąd zrywając plomby zabezpieczające na głównym wyłączniku, by ułatwić akcję gaśniczą, gdyż w międzyczasie na miejsce dojechali strażacy. Dzielnicowi w czasie wykonywania zadań przez strażaków zatroszczyli się o dzieci i obdarowali je maskotkami.

Policjanci swoją postawą udowodnili, jak ważna jest empatia w służbie, a szczególnie w przypadku traumatycznych zdarzeń.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Sierż. szt. Przemysław Bujny wręcza dziewczynce maskotkę
  • Asp. Dawid Banaszak wręcza siedzącemu w radiowozie chłopcu maskotkę
  • Wóz strażacki przed budynkiem, w którym doszło do pożaru
  • Pomieszczenie piwniczne , w którym wybuchł pożar
  • Pojazdy biorące udział w zdarzeniu
Powrót na górę strony