Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca kradzieży auta o wartości ponad 128 tys. złotych zatrzymany przez legnickich policjantów

Data publikacji 20.08.2021

Legniccy policjanci zajmujący się na co dzień zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu ustalili sprawcę kradzieży pojazdu marki Jeep o wartości ponad 128 tys. złotych i odzyskali skradzione auto. Zatrzymanemu mężczyźnie dodatkowo przedstawiono zarzut dokonania trzech włamań na konto bankowe przy pomocy uprzednio skradzionej karty płatniczej. Legniczanin dopuścił się tych czynów w warunkach powrotu do przestępstwa, w związku z tym grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy niezwłocznie po otrzymaniu informacji dotyczącej kradzieży samochodu marki Jeep o wartości ponad 128 tys. złotych podjęli działania, które miały doprowadzić ich do sprawcy tego przestępstwa. Doświadczenie i zaangażowanie mundurowych szybko przyniosły oczekiwany efekt. Zebrany w sprawie materiał dowodowy wskazywał, że to jeden z mieszkańców Legnicy dopuścił się tej kradzieży. Skradziony pojazd został odzyskany na terenie Wrocławia, jednak wytypowany przez policjantów złodziej pozostawał nieuchwytny.

Za mężczyzną wszczęto poszukiwania, które dzięki współpracy z funkcjonariuszami Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Legnicy zakończyły się jego zatrzymaniem.

Szybko jednak się okazało, że kradzież pojazdu to nie wszystko, co 45-latek miał na sumieniu. Dzięki wnikliwej pracy operacyjnej śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzut dokonania trzykrotnego włamania na rachunek bankowy przy pomocy uprzednio skradzionej karty płatniczej, Legniczanin spowodował tym działaniem straty w kwocie 1300 złotych. Co więcej, działał on w warunkach powrotu do przestępstwa, w związku z tym grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony