Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionej legniczanki

Data publikacji 21.08.2021

Wczoraj w godzinach popołudniowych, po trzech dobach intensywnych i szeroko zakrojonych działań poszukiwawczych, funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy odnaleźli zaginioną 74-letnią legniczankę. Kobietę namierzyła załoga śmigłowca Komendy Głównej Policji. Przemoczonej i osłabionej seniorce natychmiast udzielono pomocy i przetransportowano do szpitala.

Już w nocy zaczęły się intensywne poszukiwania, dzięki którym ustalono, że kobieta wyjechała z miasta autobusem miejskim do pobliskiej miejscowości Pątnów Legnicki. Z pomocą Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej zaangażowani funkcjonariusze przeczesywali pola i lasy z nadzieją na odnalezienie 74-latki. Nie ustając w swoich działaniach korzystali z nowoczesnych rozwiązań technicznych takich jak noktowizory czy kamery termowizyjne. Równolegle z poszukiwaniami na lądzie, akcję prowadzono na znajdującym się w pobliżu zbiorniku wodnym oraz z powietrza przy użyciu drona. Z uwagi na wielkość obszaru i zróżnicowanie terenu, od pól poprzez tereny podmokłe i lasy, do akcji poszukiwawczej użyto quadów oraz psów tropiących.

Wraz z policjantami do tej dużej akcji włączyli się funkcjonariusze Wrocławskiej i Wałbrzyskiej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej. Łącznie w poszukiwaniach brało udział niemal 200 osób.
Kilka minut po godz. 16:00, po 3 dobach, dzięki pomocy załogi śmigłowca Komendy Głównej Policji, szczęśliwie odnaleziono zaginioną na jednym z pól. Kobieta bez wody i pożywienia przetrwała trzy dni w oczekiwaniu na pomoc. Była osłabiona i przemoczona, ale przytomna. Policjanci natychmiast udzielili jej pomocy i wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego. Odnaleziona legniczanka została przewieziona do szpitala.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym służbom, których funkcjonariusze wytrwale dążyli do odnalezienia zaginionej seniorki.

Pamiętajmy, aby nigdy nie zwlekać z powiadomieniem o zaginięciu osoby, bo w takich sytuacjach liczy się każda minuta.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KMP w Legnicy

Powrót na górę strony