Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczne Wakacje” - współpraca jeleniogórskich służb

Data publikacji 22.08.2021

Kilka dni temu na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze przedstawiciele tamtejszej Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Nadleśnictwa „Śnieżka” i Karkonoskiego Parku Narodowego wzięli udział w działaniach prewencyjnych, które skierowane były dla dzieci spędzających wakacje na półkoloniach w Jeleniej Górze. Działania te odbyły się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje” oraz ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Przedstawiciele wszystkich służb przygotowali dla dzieci różnego rodzaju atrakcje, konkursy i zabawy. Było miasteczko ruchu drogowego, a także dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz oraz wóz strażacki. W trakcie akcji mundurowi rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie i zagrożeniach w czasie wakacji. Szczególną uwagę zwrócili na bezpieczeństwo nad wodą, na korzystanie z kąpielisk strzeżonych z udziałem ratownika oraz omówili wszelkiego rodzaju zagrożenia wynikające z kąpania się na „dzikich akwenach",m.in. gliniankach, żwirowiskach, stawach, strumykach i przy tamie. Omówili także zasady bezpiecznego zachowania w domu, w górach, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwrócili na spędzanie wolnego czasu bez agresji i przemocy.

W akcję „Bezpieczne Wakacje” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą„ włączyła się nie tylko Policja, ale także Straż Miejska, Straż Pożarna, Nadleśnictwo „Śnieżka” i Karkonoski Park Narodowy. Program skierowany był głównie do dzieci, które ostatnie dni wakacji spędzają na koloniach i półkoloniach.

asp.szt. Monika Kaleta

Źródło: KMP w Jeleniej Górze

  • Dzieci oglądają radiowóz wraz z policjantką
  • Policjantka i strzał pokazują dzieciom sprzęt służbowy
  • miasteczko ruchu drogowego
Powrót na górę strony