Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant po służbie odnalazł dwójkę zaginionych 7-latków

Data publikacji 26.08.2021

Dzięki zaangażowaniu policjanta, który przebywał na wolnym, swój szczęśliwy finał znalazły poszukiwania dwójki dzieci, które oddaliły się z placu zabaw. Zostały one odnalezione przez funkcjonariusza, gdy pieszo wędrowały do sąsiedniej miejscowości. Całe i zdrowe trafiły pod opiekę rodziców.

Złotoryjscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu dwójki 7-latków. Dzieci bawiły się na placu zabaw, po czym oddaliły się w nieznanym kierunku. Zaniepokojeni rodzice sprawdzili teren wokół placu, jednak nie znaleźli swoich pociech. Wtedy też zaalarmowali złotoryjską Policję. Natychmiast zostały uruchomione procedury stosowane w takich sytuacjach, a na miejsce udały się policyjne patrole.

W poszukiwania zaangażował się też złotoryjski policjant będący w czasie wolnym od służby. Przejeżdżając w okolicach szkoły i placu zabaw zauważył mieszkańców, którzy byli wyraźnie czymś zaniepokojeni. Kiedy dowiedział się, że poszukują dwójki dzieci, od razu pomyślał o chłopcu i dziewczynce, których mijał w sąsiedniej miejscowości. Natychmiast udał się w drogę powrotną i odnalazł zaginioną dwójkę. Dzieci całe i zdrowe zostały przekazane pod opiekę rodziców. Okazało się, że wyszły z placu, żeby odwiedzić rodzinę jednego z nich.

Apelujemy do rodziców o zwiększony nadzór nad swoimi pociechami. Zapewnijmy im właściwą opiekę. W tym przypadku poszukiwania miały szczęśliwy finał. Jednak wystarczy moment nieuwagi i może dojść do tragedii.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony