Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Piotrkowscy policjanci zapobiegli tragedii

Data publikacji 30.08.2021

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji piotrkowskich funkcjonariuszy odnaleziono kobietę, która chciała targnąć się na własne życie. 28-latka na czas trafiła pod opiekę medyków.

29 sierpnia 2021 roku dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że 28-latka wyszła z domu, a następnie telefonicznie poinformowała rodzinę, że chce targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze doskonale wiedzą, że w takich sytuacjach liczy się każda minuta. Policjanci sprawdzali każdy trop, aby jak najszybciej dotrzeć z pomocą. Mundurowi wiedzieli jedynie jakim pojazdem porusza się desperatka, ale nikt nie posiadał wiedzy, gdzie mogła się udać. Sprawdzali każde miejsce, aby jak najszybciej dotrzeć do zaginionej.

Niecałą godzinę od zgłoszenia funkcjonariuszom udało się nawiązać telefoniczny kontakt z kobietą. Oświadczyła ona, że znajduje się w dukcie leśnym, ale nie potrafiła wskazać dokładnego miejsca. Kobieta cały czas potwierdzała, że chce targnąć się na własne życie. Na podstawie opisu miejsca policjanci wytypowali dukty leśne w okolicy zbiornika wodnego w Cieszanowicach. Od razu rozpoczęli penetrację terenu i już po kilku minutach odnaleźli pojazd oraz zdesperowaną 28-latkę, która była roztrzęsiona i zapłakana. Funkcjonariusze na miejsce wezwali załogę pogotowia, która udzieliła kobiecie pomocy medycznej.

Pamiętajmy, że nie ma w życiu sytuacji bez wyjścia. Jeżeli napotykamy problemy nie bójmy się poprosić o pomoc. Pamiętajmy również, aby nie lekceważyć sygnałów, które mogą świadczyć, że nasi bliscy chcą targnąć się na własne życie. W każdej takiej sytuacji zgłośmy tę informację pod numer alarmowy 112. Szybka reakcja może zapobiec tragedii.

(KWP w Łodzi / wsz)

Powrót na górę strony