Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant w czasie wolnym zatrzymał złodziei

Data publikacji 31.08.2021

Trzej złodzieje zapewne nie spodziewali się, że plany pokrzyżuje im policjant po służbie. Funkcjonariusz interweniował, widząc, jak rabusie wynoszą przewody z terenu opuszczonego zakładu. Dwaj z nich zostali zatrzymani przez policjanta na miejscu przestępstwa, a 24-latek trafił w ręce patrolu kilka godzin później. Wszyscy usłyszeli już zarzuty.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę, 28.08.2021 r., około 9.30 na terenie gminy Brześć Kujawski, pow. włocławski. Wówczas, przejeżdżał tamtędy w czasie wolnym od służby policjant włocławskiej komendy. Uwagę funkcjonariusza przykuło trzech młodych mężczyzn, którzy przebywali na terenie opuszczonego zakładu i wynosili z niego przewody, a następnie pakowali do torby. Od razu zorientował się, że są to złodzieje, dlatego czym prędzej powiadomił dyżurnego, a ten wysłał na miejsce patrol.

W oczekiwaniu na przyjazd załogi policjant bacznie obserwował poczynania mężczyzn i widząc, że chcą się oddalić podjął interwencję. Zatrzymał dwóch z nich, 18 i 25-latka, po czym przekazał przybyłemu na miejsce patrolowi. Trzeci ze sprawców zdołał zbiec, ale jego schwytanie było jedynie kwestią czasu. Również i 24-latek  trafił do policyjnego aresztu jeszcze tego samego dnia.

Po zebraniu materiału dowodowego wszyscy trzej wspólnicy usłyszeli zarzut kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto 25-latek usłyszał też zarzut w innej sprawie. Kilka dni wcześniej, 23.08.2021 r., bowiem próbował on ukraść z tego samego miejsca różnego rodzaju elementy z blachy. Wówczas spłoszony przez świadka zdołał uciec, jednak odpowiedzialność karna go nie ominie. Z konsekwencjami prawnymi musi liczyć się też jego ówczesny wspólnik. 26-latka zatrzymali mundurowi z Brześcia Kujawskiego krótko po otrzymaniu zgłoszenia.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony