Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Krakowscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę uszkodzenia drzwi biura poselskiego

Data publikacji 03.09.2021

Policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie ustalili i zatrzymali mężczyznę, który zdewastował drzwi małopolskiego biura PiS w Krakowie. 35-latkowi przedstawiono zarzut zniszczenia mienia, za co grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Nocą 21 sierpnia br. policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu drzwi do Biura Zarządu Okręgowego PiS w Krakowie przy ulicy Retoryka. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia zabezpieczając ślady, w tym nagranie monitoringu. Wstępnie ustalono, że sprawca po wejściu do kamienicy, zanieczyścił drzwi nieznaną substancją a przy użyciu tępego narzędzia dokonał wgnieceń w strukturze drzwi oraz zniszczenie wizjera, po czym zbiegł.

Zdarzenie zostało zarejestrowane na monitoringu – jednak sprawca był zamaskowany, tj. na twarzy miał maseczkę a na głowie czapkę. Pomimo tego policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu z I komisariatu ustalili tożsamość podejrzanego o ten czyn.

1 września w godzinach popołudniowych w okolicy krakowskich Czyżyn br. wylegitymowali na ulicy i zatrzymali zaskoczonego 35-latka z Krakowa. W trakcie przesłuchania w komisariacie, zatrzymany przyznał się do zniszczenia młotkiem drzwi biura poselskiego, swój czyn tłumacząc reprezentowaniem odmiennych poglądów politycznych.

Wczoraj prokurator z Prokuratury Rejonowej Kraków Śródmieście - Zachód zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. 35-latka czeka sądowy finał sprawy. Za zniszczenie mienia grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

  • sprawca młotkiem uderza w drzwi
  • sprawca przed drzwiami biura poselskiego
  • zniszczenia widoczne na drzwiach i wizjerze
Powrót na górę strony