Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z Jawora ponownie stanął na podium w sportowych zawodach strzeleckich Long Range European Championships 2021

Data publikacji 07.09.2021

Policjant z Jawora odniósł kolejny sukces w strzelectwie sportowym. W kategorii karabinów historycznych na dystansie 100 m + 300 m - Historical Rifle Open i Historical Military Rifle drużynowo zdobył tytuł wicemistrza, a indywidualnie w tej kategorii zajął trzecie miejsce. W miniony weekend podczas Finału Zawodów Long Range European Championships 2021 w Drawsku Pomorskim utalentowany jaworski strzelec asp. szt. Rafał Sokołowski zdobył dwa srebrne medale i jeden brązowy.

W miniony weekend na poligonie wojskowym w Drawsku Pomorskim odbyły się zawody strzeleckie Long Range European Championships 2021. W turnieju tym wziął udział policjant z jaworskiej komendy – asp. szt. Rafał Sokołowski. Występ na tych zawodach okazał się dla funkcjonariusza bardzo udany. W zawodach drużynowych uzyskał bowiem tytuł wicemistrza Europy zdobywając jednocześnie srebrny medal na dystansie 100 m + 300 m w dwóch kategoriach Historical Rifle Open i Historical Military Rifle. Dodatkowo policjant zajął trzecie miejsce w zawodach indywidualnych w kategorii karabinu historycznego Open zdobywając brązowy medal. Na podkreślenie zasługuje fakt, że asp. szt. Rafał Sokołowski wystąpił już po raz drugi na tego typu zawodach i pokonał ponad 400 zawodników z kraju i Europy.

Ten utytułowany dyżurny z jaworskiej komendy pasjonuje się strzelectwem sportowym od 16 lat. Od wielu lat odnosi liczne sukcesy w tej dyscyplinie. Na jego koncie znajdują się liczne zwycięstwa w zawodach rangi krajowej i międzynarodowej. W 2011 roku w Bydgoszczy drużynowo zdobył tytuł Mistrza Polski w konkurencji pistolet wojskowy Glock 17. Policjant reprezentował również Polskę w karabinie dowolnym w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w Hradec Kralove w Czechach. Rafał jest także srebrnym medalista Finału Pucharu Polski Open. W 2014 roku, jako reprezentant policji dolnośląskiej, wziął udział w XVII Międzynarodowym Wieloboju Strzeleckim Żołnierzy Rezerwy Armii Państw NATO „Snajper 2014” pozostawiając w pokonanym polu zawodników z 20 krajów z całego świata. Rafał startował także w konkurencjach dla instruktorów strzelań, gdzie nie miał sobie równych, wygrywając nawet z instruktorami takich formacji jak GROM, ABW, SPAP czy BOR.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

  • Policjant na strzelnicy z medalami.
  • Zwycięzcy zawodów strzeleckich na podium.
  • Tarcza tarcza strzelecka z otworami układającymi się w czarnym polu.
  • Broń i stanowisko strzeleckie podczas zawodów.
Powrót na górę strony