Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Plantacja konopi w pabianickiej kamienicy

Data publikacji 09.09.2021

Pabianiccy policjanci z wydziału kryminalnego zlikwidowali nielegalną plantację konopi, która ukryta była w mieszkaniu w jednej z kamienic w centrum miasta. Policjanci zabezpieczyli 670 krzaków oraz blisko 8 kg suszu roślinnego. W ręce stróżów prawa wpadł 48-letni "plantator". Na wniosek prokuratora pabianicki sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na okres 3 miesięcy.

6 września 2021 roku funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego pabianickiej komendy Policji „namierzyli” w jednym z mieszkań kamienicy w centrum miasta, nielegalną plantację konopi indyjskich. W pomieszczeniu ustawionych było 670 donic z krzakami nielegalnych roślin w różnych fazach wzrostu. Krzaki ukryte były w namiotach, stwarzających warunki do ich rozwoju. Podczas przeszukania stróże prawa znaleźli i zabezpieczyli blisko 8 kg suszu roślinnego, którego wstępne badanie testerem narkotykowym dało wynik pozytywny w kierunku marihuany. Zabezpieczyli także sprzęt do uprawy nielegalnych roślin. W mieszkaniu przebywał 48-letni „plantator”. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających a także uprawy nielegalnych roślin.

Na wniosek policjantów a także prokuratora sąd zdecydował o 3 miesięcznym areszcie tymczasowym dla sprawcy. Zgodnie z Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę, która może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a za posiadanie znacznych ilości środków odurzających kara więzienia do lat 10.

KWP Łódź / akr

  • Zabezpieczone krzaki konopi.
  • Krzaki konopi zabezpieczone na miejscu zdarzenia.
  • Policjant i zatrzymany mężczyzna, w tle zabezpieczone krzaki konopi.
  • Policjant wykonuje oględziny zabezpieczonych roślin.
  • Zabezpieczone sadzonki konopi indyjskich.
Powrót na górę strony