Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-latek poszukiwany ENA za wysadzenie bankomatu zatrzymany przez policjantów grupy Speed

Data publikacji 20.09.2021

Policjanci zielonogórskiej drogówki działający w grupie Speed zatrzymali 31-letniego kierującego nissanem, który jechał przez miejscowość 114 kilometrów na godzinę. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany europejskim nakazemaAresztowania za udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wysadzenie bankomatu na terenie Niemiec.

Zwalczaniem najbardziej niebezpiecznych zachowań na drogach zajmują się policjanci drogówki działający w ramach grupy Speed. Pojawiają się oni w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do łamania przepisów Ustawy prawo o ruchu drogowym. Te miejsca są wyznaczane na podstawie analiz prowadzonych od wielu lat na danym terenie.

W jednym z takich miejsc, w miejscowości Brzezie (gmina Sulechów) policjanci zatrzymali 31-letniego kierującego nissanem, który jechał z prędkością 114 kilometrów na godzinę w obszarze zabudowanym, gdzie mógł jechać najwyżej 50. Tym razem okazało się jednak, że nie będzie to typowa kontrola drogowa zakończona zatrzymaniem prawa jazdy, mandatem i punktami karnymi. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych, funkcjonariusze otrzymali informację, że będą musieli zatrzymać nie tylko dokument, ale także kierującego. Wynik sprawdzenia jego danych był zaskakujący. Mężczyzna był poszukiwany europejskim nakazem aresztowania przez niemiecki wymiar sprawiedliwości za przestępstwa popełnione na terenie tego kraju.

Jak się okazało, 31-latek był poszukiwany za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która miała wysadzić bankomat w jednym z niemieckich miast. Według niemieckiego kodeksu karnego, za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

KWP Gorzów Wlkp. / akr

Powrót na górę strony