Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci odzyskali skradzione w Niemczech 2 busy warte 150 tys. zł

Data publikacji 21.09.2021

Szybka wymiana informacji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku i natychmiastowe działanie żarskich policjantów sprawiły, że możliwe było odzyskanie, skradzionych na terenie Niemiec, dwóch Fiatów Ducato. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to blisko 150 tysięcy złotych. W sprawie zatrzymano także podejrzanego 43-latka.

W miniony piątek, 17.09.2021 r., dzięki natychmiastowej wymianie informacji żarskiej Policji z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, możliwe było odzyskanie dwóch samochodów marki Fiat Ducato, które zostały skradzione na terenie Niemiec. Policjanci z żarskiej komendy po uzyskaniu informacji o skradzionych pojazdach podjęli czynności w kierunku ich odnalezienia. W jednej z miejscowości połozonej w pobliżu Żar, przed posesją zauważyli pojazd, który wyglądem odpowiadał temu skradzionemu. Funkcjonariusze upewnili się w przekonaniu, że coś jest nie tak, kiedy na widok zbliżającego się radiowozu mężczyzna siedzący za kierownicą busa otworzył drzwi i próbował uciec. To skutecznie uniemożliwili mu policjanci.

Mężczyzna został zatrzymany. W pobliżu miejsca interwencji, na jednej z posesji mundurowi ujawnili jeszcze jeden pojazd, który w systemach policyjnych figurował jako utracony. Odzyskane samochody zostały zabezpieczone. Ich łączna wartość to blisko 150 tysięcy złotych. 43-letni mieszkaniec Żar trafił do policyjnego aresztu. Po zgromadzeniu materiałów w tej sprawie podejrzany usłyszał zarzut paserstwa.

Za tego typu przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, jednakże 43-latkowi może grozić surowsza kara z uwagi na recydywę.

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / akr)

Powrót na górę strony