Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mysłowicki policjant podwójnym Mistrzem Polski w badmintonie

Data publikacji 22.09.2021

Aspirant sztabowy Dariusz Opatrzyk z mysłowickiej komendy wywalczył dwa złote medale podczas IX Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. Nasz policjant okazał się najlepszy w grze pojedynczej i deblowej ze swoim kolegą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy!

W dniach 17-19 września br. w Zagnańsku w województwie świętokrzyskim odbyły się IX Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Badmintonie. W zawodach udział wzięło blisko 100 uczestników, reprezentujących formacje: policji, wojska, służby więziennej, straży granicznej, straży pożarnej i żandarmerii wojskowej. Zawody po raz kolejny okazały się bardzo udane dla policjanta z Mysłowic. Wśród tak licznej grupy, w grze singlowej w kategorii 40+ okazał się bezkonkurencyjny, wygrywając wszystkie swoje mecze i zdobywając tytuł Mistrza Polski Służb Mundurowych. Trzydniowy turniej był bardzo wyczerpujący, ponieważ z roku na rok poziom sportowy zawodów jest coraz wyższy.

Nasz reprezentant zagrał także w grze deblowej ze swoim kolegą Łukaszem z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policyjny duet poprawił swoje osiągnięcie z ubiegłego roku (3. miejsce) i tym razem stanął na najwyższym stopniu podium. Za te osiągnięcia mysłowicki policjant został także wybrany jednym z trzech najlepszych zawodników całych mistrzostw.

Aspirant sztabowy Dariusz Opatrzyk w codziennej służbie zajmuje się profilaktyką. W czasie wolnym zawsze znajduje czas na ulubiony sport i systematyczny trening. Swoją miłością do badmintona próbuje również zarazić dzieci i młodzież.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

(KWP w Katowicach / mw)

  • aspirant sztabowy Dariusz Opatrzyk ze zdobytymi pucharami i dyplomami
  • zdjęcie grupowe medalistów w grze deblowej. Czwarty od lewej asp. szt. Dariusz Opatrzyk
  • zdjęcie trzech najlepszych graczy mistrzostw wybranych decyzją sędziów. Trzeci od prawej asp. szt. Dariusz Opatrzyk
Powrót na górę strony