Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyniki konkursu plastyczno-filmowego pn. „Artystyczny przeWODNIK”!!!

Data publikacji 22.09.2021

21 września 2021 r. rozstrzygnięty został ogólnopolski konkurs „Artystyczny przeWODNIK”, zorganizowany przez Biuro Prewencji KGP wspólnie z partnerem Fundacją PZU, w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Jury powołane przez organizatora spośród nadesłanych prac wyłoniło laureatów, którzy przesłali najciekawsze prace plastyczne i spoty filmowe promujące bezpieczny wypoczynek w wodzie, nad wodą oraz zdrowy i aktywny tryb życia.

Biało niebieskie koło ratunkowe a na nim i pod nim napis: Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą

W konkursie mogły wziąć udział osoby lub zespoły (maksymalnie do trzech osób) składające się z uczestników, którzy nie ukończyli 18 lat, działające pod opieką pełnoletniego Opiekuna. Do 10 września br. do Biura Prewencji Komendy Głównej Policji można było nadsyłać prace plastyczne oraz filmy zrealizowane dowolną techniką cyfrową. Zadaniem uczestników konkursu było zilustrowanie bezpiecznego sposobu zachowania osób przebywających w wodzie lub nad wodą, promując jednocześnie zdrowy i aktywny tryb życia.

Jury, podczas posiedzenia, przeanalizowało wszystkie nadesłane prace plastyczne i filmy. Przy ocenie brano pod uwagę takie kryteria jak: zgodność z tematyką konkursu, oryginalność podejścia do tematu, wartość edukacyjną, merytoryczną, artystyczną i techniczną oraz inwencję twórczą.

Każdemu uczestnikowi z osobna należą się gratulacje za włożony trud i niezwykłą pomysłowość w wykonaniu prac.

Podziękowania kierujemy również do rodziców, opiekunów oraz nauczycieli za zaangażowanie, współpracę oraz ogromną pomoc udzieloną młodym artystom.

Werdykt jury:

 • Kategoria I – praca plastyczna (wiek 5-11 lat)

I miejsce: Alicja Mazur

Wyróżnienie: Jan Szady

 • Kategoria II – praca plastyczna (wiek 12-18 lat)

I miejsce: Małgorzata Sieliwonik

Wyróżnienie: Nikola Treter

 • Kategoria I – spot filmowy (wiek 5-11 lat)

I miejsce: Szczepan Trecki, Zuzanna Koćwin, Vanessa Kujawska

Wyróżnienie: Natan Fiedler, Helena Urbańska, Kamil Pramor

 • kategoria II – spot filmowy (wiek 12-18 lat)

I miejsce: Aleksandra Bielecka, Paweł Żurawicki, Michał Wandycz

Wyróżnienie: Eryk Napierała, Oskar Płoszaj

Jury serdecznie gratuluje laureatom konkursu oraz dziękuje wszystkim jego uczestnikom za zaangażowanie i nadesłane prace. O terminie i formie wręczenia nagród laureaci oraz ich opiekunowie zostaną powiadomieni telefonicznie i mailowo.

(Biuro Prewencji KGP)

 • Praca plastyczna ukazuje dziewczynkę wokół której pływają łódki z papieru, a każda na maszcie ma porady i przestrogi dotyczące bezpieczeństwa nad wodą
  Alicja Mazur, 11 lat
 • Praca plastyczna ukazuje plażę na której plażowicze spędzają czas w bezpieczny sposób: grając w piłkę, opalając się czy bawiąc się w piasku
  Jan Szady, 9 lat
 • Praca plastyczna pokazuje w pięciu czerwonych kołach w porady dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą i w wodzie.
  Małgorzata Sieliwonik, 14 lat
 • Praca plastyczna pokazuje ratownika oraz dziewczynkę w kamizelce ratunkowej przy brzegu, przy postaciach widnieją porady dotyczące bezpiecznego spędzania wolnego czasu nad wodą i w wodzie oraz telefony ratunkowe jak 112, 999, 998, 997.
  Nikola Treter, lat 15
Powrót na górę strony