Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jak prawidłowo zareagować na miejscu wypadku – film instruktażowy

Data publikacji 23.09.2021

Opady deszczu, mgła, szybciej zapadający zmrok to warunki, z którymi coraz częściej muszą się mierzyć uczestnicy ruchu drogowego. Właśnie w takich warunkach na drogach odnotowywana jest znacznie większa liczba zdarzeń drogowych. Dlatego zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego na temat jak prawidłowo zachować się będą świadkiem wypadku, właściwie zabezpieczyć miejsce zdarzenia oraz wezwać odpowiednie służby ratunkowe.

Deszcz i mgła, które znacznie pogarszają widoczność podczas poruszania się po drodze, mokra nawierzchnia dróg w połączeniu z coraz szybciej zapadającym zmrokiem to warunki, do których powoli musimy się przyzwyczajać. Niestety taka aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drogach. Na mokrej i śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu i nie trudno o zdarzenie drogowe.

Wypadek drogowy to traumatyczne przeżycie dla uczestnika, jak również świadka zdarzenia. Ważne jest, aby w takiej sytuacji zachować zimną krew. Konieczne jest podjęcie działań mających na celu udzielenie pomocy ofiarom, jak też prawidłowe zabezpieczenie miejsca zdarzenia i wezwać odpowiednie służby ratunkowe. Dlatego zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego na ten temat.

Film to wspólna inicjatywa Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, Starostwa Powiatowego oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Przedsięwzięcie zrealizowano w ramach projektu „Razem dla bezpieczeństwa — kompleksowe działania na rzecz społeczności lokalnych Powiatu Prudnickiego — ETAP II”, dofinansowanego z „Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem bezpieczniej im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017”.

(KWP w Opolu / kp)

logo powiatu prudnickiego, komendy powiatowej policji w prudniku, państwowej straży pożarnej i programu razem bezpieczniej

 

 

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony