Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Strona internetowa Redwatch - kolejne zatrzymania

Data publikacji 13.06.2006

51-letni mężczyzna, który może mieć związek z prowadzoną sprawą dotyczącą strony internetowej Redwatch został zatrzymany przez stołecznych policjantów. W jego mieszkaniu zabezpieczono komputer i materiały propagandowe organizacji Krew i Honor. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji są w ciągłym kontakcie z oficerem FBI przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych.

Policjanci z Komendy Stołecznej cały czas prowadzą sprawę dotyczącą strony internetowej Redwatch. Zbierają informacje, przesłuchają kolejnych świadków. Sprawdzają każdy sygnał. Jedna z takich informacji uzyskana przez łódzkich policjantów wskazywała, ze pewien mieszkaniec Łodzi ma bezpośredni związek z zamieszczaniem danych osobowych osób na stronie internetowej. 

Na miejsce pojechali funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego i Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Wytypowane wcześniej mieszkanie dokładnie obserwowali. Po kilkunastu godzinach pojawił się mężczyzna, który odpowiadał rysopisowi osoby, której szukali. Podjechał swoim samochodem. Policjanci wkroczyli do akcji. Zatrzymali Jacka W. (l. 51). Podczas przeszukania jego mieszkania odnaleziono i zabezpieczono komputer i materiały propagandowe organizacji Krew i Honor (naszywki, broszury, płyty CD, zdjęcia). Zatrzymanego natychmiast przewieziono go Komendy Stołecznej Policji. W tej chwili jest przesłuchiwany. Czynności trwają. 

Planowane są dalsze zatrzymania. Przy tej sprawie pracują wszystkie komendy wojewódzkie Policji. Policjanci z Komendy Stołecznej Policji są w ciągłym kontakcie z oficerem FBI przy Ambasadzie Stanów Zjednoczonych.

Zobacz także:
05.06.2006 Wrocław: Walka z neonazistami trwa
01.06.2006 KGP, Wrocław: Operacja przeciwko środowiskom nazistowskim

Powrót na górę strony