Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ucierpiał w wypadku samochodowym. Pomocy udzielili mu lubuscy kontrterroryści

Data publikacji 28.09.2021

Młody kierowca stracił panowanie nad autem i uderzył w drzewo. Choć obrażenia nie zagrażały jego życiu, z rozbitej głowy lała się krew. Pomocy mężczyźnie udzielili lubuscy kontrterroryści, którzy wracali z ćwiczeń poligonowych. To nie pierwsza taka sytuacja, gdzie policyjni komandosi pomagają poszkodowanym w wyniku wypadków drogowych. Więc nie tylko spektakularne zatrzymania ale także profesjonalnie udzielana pomoc.

Na co dzień twardzi, zwinni, nieustępliwi i dzięki temu skuteczni. Policyjni kontrerroryści, którzy szkolą się, aby stawiać czoła najbardziej niebezpiecznym przestępcom ciężko pracują, aby z tej batalii wyjść zawsze zwycięsko. Im więcej godzin spędzonych na treningu, tym mniej błędów w rzeczywistej sytuacji zagrożenia. Ale pokazują też tę wrażliwą stronę, dzięki której społeczeństwo na czas otrzymuje niezbędną pomoc. Tak było i tym razem. W środę wracali z poligonu w Wędrzynie, gdzie szkolą się doskonaląc nabyte już umiejętności. W środę, 22.09.2021 r., przed 14.00 na drodze wojewódzkiej 136 między Lubniewicami a Rudnicą zobaczyli rozbity samochód, który wcześniej uderzył w drzewo. Obok niego leżał młody kierowca, który ucierpiał w wyniku wypadku. Z rozbitej głowy bardzo intensywnie leciała krew. Policyjni kontrterroryści natychmiast pomogli poszkodowanemu. Odłączyli akumulator i wezwali na miejsce służby ratunkowe.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy policjanci z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim pomogli poszkodowanemu w wypadku drogowym. Więc nie tylko wykazują się spektakularnymi zatrzymaniami ale również profesjonalnym udzielaniem pomocy. Poniżej klikając na linki odsyłające do artykułów można więcej przeczytać na ten temat:

(KWP w Gorzowie Wielkopolskim / az)

  • Dwóch kontrterrorystów opatrujących ranę na głowie kucającemu mężczyźnie w lesie
  • Zniszczone w wypadku auto przy leśnej drodze
  • Zniszczone auto leżące w rowie przy leśnej drodze a obok niego kontrterrorysta
  • Rozbite auto w rowie przy leśnej drodze, dookoła niego pomagający kontrterroryści oraz dwa inne auta zatrzymane na jezdni
  • Rozbite auto w rowie przy leśnej drodze, dookoła niego pomagający kontrterroryści oraz trzy inne auta zatrzymane na jezdni
  • Leżące przy drzewie w lesie części samochodu po rozbiciu
Powrót na górę strony