Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Weterani RP w Półmaratonie i Sztafecie Bridgestone Maratonu Warszawskiego

Data publikacji 28.09.2021

W dniu 26 września 2021 r. odbył się 43. Maraton Warszawski. Weterani RP wzięli udział w biegach towarzyszących – Półmaratonie Warszawskim i Sztafecie Bridgestone.

W półmaratonie pobiegł weteran Paweł Makarowski, który metę osiągnął z czasem 1:38:48 – to bardzo dobry wynik. Uczestnicy Sztafety Bridgestone mieli do pokonania królewski dystans maratoński 42.195 km podzielony przez organizatora na odcinki o długości 14 km, 10 km i 18 km. Na pierwszych dwóch pobiegli weterani Marek Górnicki i Mirek Zapadka a trzeci – najdłuższy, przypadł w udziale Koledze Krzysztofowi Grygo. Na mecie sztafeta osiągnęła czas 3:58:38. Przed startem nie było uzgodnień taktycznych, ale… złamali 4 godziny — wielkie brawa.

Do zobaczenia za rok.

WETERANI RP to projekt Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami RP, do którego może przystąpić każdy – nie tylko weteran. Nie ma składek, prezesa i całej „nadbudowy”. Jedynym wydatkiem jest koszulka w barwach narodowych. Jego celem jest promocja i integracja weterańskiego środowiska poprzez sport. Projekt ma grupę na Facebooku — WETERANI RP


Marek Górnicki,
Prezes
Stowarzyszenia Weteranów Działań poza Granicami Rzeczypospolitej Polskiej
 

  • zawodnik wbiegający na metę
  • na pierwszym planie jeden z zawodników, w tle inni zawodnicy
  • na pierwszym planie mężczyzna, w tle zawodnicy wbiegający na metę
  • trzech zawodników z medalami zawieszonymi na szyi
  • dwaj zawodnicy wbiegający na metę
Powrót na górę strony