Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

52-latek posiadał w mieszkaniu materiał wybuchowy i niebezpieczne substancje

Data publikacji 15.10.2021

Dąbrowscy policjanci w jednym z mieszkań zabezpieczyli materiał wybuchowy i substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. Za gromadzenie i posiadanie takich materiałów, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Dąbrowscy kryminalni otrzymali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań osiedlowego bloku mogą znajdować się niebezpieczne substancje. W wyniku weryfikacji przekazanej informacji, w środę, 13.10.2021 r., w toku przeszukania dąbrowscy policjanci potwierdzili obecność podejrzanych materiałów. Na miejsce wysłani zostali pirotechnicy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, którzy  zabezpieczyli słoiki, plastikowe butelki wypełnione różnymi substancjami, które zostaną poddane laboratoryjnemu badaniu. Wśród znalezionych substancji  zidentyfikowali m.in. materiał wybuchowy oraz substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. Policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej z dąbrowskiej jednostki i z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili oględziny mieszkania.  Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców. 52-latek został zatrzymany.   

Wczoraj, 14.10.2021 r., mężczyzna usłyszał zarzut z art. 171 kodeksu karnego. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie niebezpiecznych substancji mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

(KWP w Krakowie / mw)

  • petarda z zapalniczką samoróbka
  • dwaj policjanci z pododdziału kontrterrorystycznego Policji przy busie - widok z tyłu
  • substancje chemiczne w opakowaniach i w kartonie
  • substancje w reklamówkach foliowych
Powrót na górę strony