Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań mieszkanki Lubania

Data publikacji 15.10.2021

To był prawdziwy wyścig z czasem, kilkunastu policjantów, strażaków oraz rodzina, w nocy szukali starszej kobiety, której życie mogło być zagrożona. Rozległość terenu objętego działaniami i jego topografia nie ułatwiały poszukiwać. Na szczęście akcja zakończyła się pomyślnie, a było to możliwe dzięki zaangażowaniu tak wielu osób i determinacji w ich działaniach.

W środę wieczorem (13.10.2021) dyżurny lubańskiej komendy przyjął zawiadomienie o zaginięciu 67- letniej mieszkanki powiatu. Kierownik jednostki podjął decyzję o alarmowym wezwaniu policjantów do służby i rozpoczęciu poszukiwań zaginionej. Do akcji przyłączyli się także mundurowi z Grupy Poszukiwawczo- Ratowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubaniu, zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Olszyny, Pisarzowic i Siekierczyna oraz rodzina kobiety. Sytuacja nie napawała optymizmem, gdyż warunki atmosferyczne z minuty na minutę stawały się ciężkie, deszcz oraz siarczyste zimno mogły zagrażać zdrowiu, a nawet życiu zaginionej.

67-latkę znaleziono po godzinie 1.00, w kompleksie leśno-łąkowym w Lubaniu, leżącą na mokrej trawie. Odnaleźli ją strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Siekierczyna. Kobieta była przytomna, ale wyziębiona. Załoga pogotowia ratunkowego udzieliła jej pomocy medycznej. Po zbadaniu okazało się, że jej stan jest dobry i seniorka wróciła do rodziny.

Komendant Powiatowy Policji w Lubaniu podinspektor Piotr Pietrykowski składa wyrazy wdzięczności i uznania za poświęcenie i determinację dla wszystkich osób uczestniczących w poszukiwaniach. Dziękuje za wyjątkową ofiarność i profesjonalizm, jakie towarzyszyły działaniom ratowniczym, w wyniku których odnaleziono zaginioną kobietę.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony