Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, a jej właściciel trafił do aresztu

Data publikacji 18.10.2021

Policjanci z Posterunku Policji w Barwicach przy współpracy z kryminalnymi i śledczymi ze Szczecinka ujawnili i zlikwidowali nielegalną plantację konopi indyjskich. Uprawy należące do 34-latka funkcjonariusze namierzyli na terenie jego prywatnej posesji znajdującej się na terenie gminy Barwice. Śledczy ze Szczecinka zabezpieczyli łącznie 975 krzewów konopi indyjskich. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Posterunku Policji w Barwicach pozyskali informację, dzięki której przy współpracy z kryminalnymi i śledczymi szczecineckiej komendy zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Jej 34-letni właściciel został tego samego dnia zatrzymany przez kryminalnych na terenie Szczecinka.

Mężczyzna w domu jednorodzinnym, znajdującym się na terenie gminy Barwice, prowadził profesjonalną uprawę konopi indyjskich. Budynek został w pełni wyposażony i przystosowany do prowadzenie nielegalnej działalności. Policjanci ujawnili w pomieszczeniach łącznie 975 doniczek z krzewami o wysokości 1,5 - 2 m. Jak się dodatkowo okazało, by zapewnić prawidłowe funkcjonowanie m.in. systemów wentylacyjnych, 34-latek nielegalnie pobierał prąd.

Wobec zatrzymanego 34-latka Sąd Rejonowy w Szczecinku zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo zatrzymanemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Zdjęcie kolorowe. Rośliny konopi w różnych stadiach rozwoju
  • Zdjęcie kolorowe. Rośliny konopi w różnych stadiach rozwoju
  • Zdjęcie kolorowe. Rośliny konopi w różnych stadiach rozwoju
  • zwoje kabli podłączonych do różnych gniazd
Powrót na górę strony