Ząbkowicka policjantka na podium. Gratulujemy pasji i wytrwałości!

Data publikacji 19.10.2021

Policjantka z komendy w Ząbkowicach Śląskich mł. asp. Katarzyna Iwańciów zajęła trzecie miejsce w biegu „Sowi Hardcore 51 km”, który odbyły się w ramach „Walimskich Półmaratonów Górskich 2021". Na co dzień funkcjonariuszka pełni służbę w Wydziale Prewencji w Ząbkowicach Śląskich w Zespole ds. Wykroczeń. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

W klasyfikacji Open w biegu „Sowi Hardcore 51 km”, który odbył się 16 października br. mł. asp. Katarzyna Iwańciów zajęła zajęła 3 miejsce. Natomiast w klasyfikacji służb mundurowych kobiet policjantka stanęła na pierwszym miejscu na podium. Był to jej drugi tego typu występ w bieżącym roku, po 30 km biegu, który odbył się w Mieroszowie we wrześniu (zajęła wtedy 4 miejsce). Tym razem policjantka pokonała 51 km w 6 godzin i 14 minut na bardzo wymagającym terenie.

Bieg rozpoczął się na Przełęczy Walimskiej, następnie jego trasa prowadziła trzykrotnie przez Wielką Sowę, która jest najwyższym szczytem Gór Sowich mierząc 1015 m n.p.m., Kalenicę oraz podejściem na Stok Rymarz. Uczestnicy biegli zarówno po szlakach turystycznych, drogach leśnych, polnych, miejscami kamienistych, a nawet stokach narciarskich. Z relacji jaką przekazała uczestniczka wynika, że bieg wymagał niezmiernej wytrzymałości psychicznej, fizycznej, odporności na ból związany głównie z licznymi przeszkodami czyhającymi na szlaku m.in. błoto, kamienie, gałęzie i korzenie drzew - uderzającymi w piszczele.

Na co dzień policjantka pełni służbę w Wydziale Prewencji w Ząbkowicach Śląskich w Zespole ds. Wykroczeń. Jak sama wielokrotnie powtarza ruch jest najlepszym sposobem radzenia sobie ze stresem i codziennymi wyzwaniami zarówno jako policjanta jak i mamy dwóch aktywnych chłopców. Pokonywanie trudności i swoich ograniczeń kształtuje charakter.

Mł. asp. Katarzynie Iwańciów gratulujemy bardzo dobrego wyniku oraz życzymy kolejnych sportowych sukcesów!