Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o kierowanie grupą przestępczą zatrzymany na terenie Szwecji

Kryminalni zajmujący się poszukiwaniami i identyfikacją osób z KWP w Lublinie doprowadzili do zatrzymania 54-latka podejrzanego o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Z ustaleń śledczych wynika, że zajmował się dystrybucją dużej ilości narkotyków, które kupował w Hiszpanii. Czarnorynkowa wartość przemyconych narkotyków wynosi niemal 3 mln zł. Mężczyzna ukrywał się na terenie Szwecji.

Jak wynika z ustaleń, 54-latek jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Działalność polegała na nabywaniu dużych ilości suszu konopi indyjskich, przewożeniu go do Polski, a następnie dalszą jego dystrybucję. Czarnorynkowa wartość przemyconych narkotyków wynosi niemal 3 mln zł.

Po ustaleniach kryminalnych z Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, że 54-latek ukrywa się na terenie Szwecji, Prokuratura Okręgowa w Lublinie z siedzibą w Białej Podlaskiej wydała za nim europejski nakaz aresztowania.

Szwedzcy policjanci otrzymali informację o miejscu pobytu poszukiwanego 54-latka. Po zatrzymaniu podejrzany został przetransportowany do kraju i osadzony w areszcie śledczym.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony