Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 29-latki za oszustwo

Data publikacji 22.10.2021

Policjanci zatrzymali na trasie S7 kobietę podejrzaną o współudział w oszustwach metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Odebrała pieniądze m.in. od mieszkanki Radomia, które miały być przeznaczone na koszty związane z wypadkiem wnuczki seniorki. 29-latka trafiła do policyjnej celi. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie. Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

W ubiegłym tygodniu do 89-letniej mieszkanki Radomia zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Powiadomiła o wypadku, który spowodowała i że w związku z tym potrzebuje gotówki. Seniorka obcej kobiecie przekazała swoje oszczędności myśląc, że w ten sposób pomaga bliskiej osobie.

Dzięki wspólnym działaniom kryminalnych z Komendy Powiatowej Policji w Busko Zdroju, Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach, Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu oraz Komendy Miejskiej Policji w Radomiu jeszcze tego samego dnia 29-latka została zatrzymana na drodze S7 w okolicy Skarżyska Kamiennej. Zatrzymana trafiła do policyjnej celi.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kobieta kilkukrotnie odbierała pieniądze od oszukanych seniorów, m.in. na terenie województwa świętokrzyskiego.

29-latka została doprowadzona do prokuratury, a zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kobiecie kilku zarzutów oszustwa. Śledczy wnioskowali o zastosowanie wobec zatrzymanej tymczasowego aresztu. Sąd przychylił się do tego wniosku i najbliższe 3 miesiące kobieta spędzi w areszcie.

Za oszustwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony