Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z maczetami na mecz. Wpadli podczas kontroli drogowej i nie unikną odpowiedzialności

Data publikacji 25.10.2021

Funkcjonariusze Oddziałów Prewencji Policji KWP we Wrocławiu na MOP Oleśnica Mała (powiat oławski) zatrzymali do kontroli samochód marki Toyota. Podróżowało nim 4 mieszkańców Krakowa, jadących do Lubina na mecz piłki nożnej, pomiędzy drużynami Zagłębie Lubin - Cracovia. Policjanci ujawnili w pojeździe i zabezpieczyli 2 pojemniki z gazem pieprzowym, siekierę, 2 maczety i 6 metrowych ocynkowanych rurek. Właściciel niebezpiecznych narzędzi za ich posiadanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3 tysiące złotych.

Wczoraj, tj. 24 października 2021 r. w Miejscu Obsługi Podróżnych w Oleśnicy Małej (powiat oławski) funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji we Wrocławiu, około godziny 12.30 zatrzymali do kontroli drogowej toyotę na krakowskich numerach rejestracyjnych. Autem podróżowało 4 młodych mężczyzn, w wieku od 26 do 34 lat. Okazało się, że to kibice klubu Cracovia, jadący do Lubina na mecz pomiędzy zespołami Zagłębie Lubin - Cracovia. Podczas sprawdzania auta funkcjonariusze ujawnili w nim 2 pojemniki z gazem pieprzowym, siekierę, 2 maczety i 6 metrowych ocynkowanych rurek.

W ramach podjętych przez policjantów czynności 26-letni krakowianin przyznał, że zabezpieczone przedmioty są jego własnością. Funkcjonariusz z zespołu wykroczeń oławskiej komendy przesłuchał młodego mężczyznaą w charakterze osoby, co do której istnieje uzasadniona podstawa do sporządzenia przeciwko niej wniosku o ukaranie.

Mężczyzna odpowie przed sądem za posiadanie niebezpiecznych narzędzi. Grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 3.000 złotych.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Oławie

Powrót na górę strony