Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci uratowali mężczyznę z pożaru

Data publikacji 27.10.2021

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach Policji jako pierwsi przyjechali na miejsce pożaru w mieszkaniu domu wielorodzinnego. Z okna budynku wydobywał się już gęsty dym. Funkcjonariusze bez wahania weszli do środka i wyprowadzili stamtąd 70-latka, który przebywał w jednym z pomieszczeń. Do akcji wkroczyli także strażacy, którzy ugasili pożar i wyprowadzili z mieszkania 75-letnią kobietę.

W minioną sobotę, 23.10.2021 r., po 22:00 oficer dyżurny pyrzyckiej jednostki otrzymał zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu budynku wielorodzinnego w Pyrzycach.

Na miejsce skierowany został patrol dzielnicowych st. sierż. Sebastian Bogusz i asp. szt. Artur Jaskulski. Policjanci jako pierwsi na miejscu zobaczyli, że z okna mieszkania na trzecim piętrze wydobywa się gęsty dym. Lokatorzy bloku powiedzieli że w mieszkaniu znajdują się dwie starsze osoby. Policjanci bez wahania weszli do środka. W wyniku penetracji mieszkania po chwili wyciągnęli stamtąd mężczyznę, który przebywał w jednym z zadymionych pokoi. W tym momencie na miejsce przyjechali strażacy, którzy w aparatach tlenowych z mieszkania wyprowadzili kobietę, która przebywała w drugim pomieszczeniu. Strażacy dogasili pożar.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, to właśnie uratowany 70-latek mógł zaprószyć ogień. Po zbadaniu mężczyzny urządzeniem na zawartość alkoholu okazało się, że mężczyzna jest pod działaniem alkoholu. Mężczyzna z obrażeniami poparzeń kończyny dolnej i jego 75-letnia żona zostali przewiezieni do szpitala przez kretkę ratownictwa medycznego.

Dzięki natychmiastowej reakcji policjantów nie doszło to tragedii.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • policjant w koszulce z napisem Policja pozuje do zdjęcia
  • policjant w mundurze pozuje do zdjęcia
Powrót na górę strony