Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki o wartości 140 tys. zł

Data publikacji 27.10.2021

Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zabezpieczyli podrobione akcesoria elektroniczne znanych firm. Wartość wszystkich przedmiotów wyceniono na ponad 140 tysięcy złotych. Właścicielowi podrobionych towarów grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału PG skontrolowali punkt handlowy na terenie Koszalina, który prowadził sprzedaż stacjonarną oraz internetową elektronicznych akcesoriów. W ofercie znalazły się produkty oznaczone zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Akcesoria były sprzedawane jako oryginalne.

Łącznie policjanci zabezpieczyli na miejscu ponad 500 sztuk słuchawek, ładowarek, kontrolerów renomowanych firm. Wartość tych podrobionych przedmiotów oszacowano na kwotę ponad 140 tysięcy złotych. Towar został zabezpieczony przez policjantów, a 35-letni właściciel usłyszy zarzuty.

Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności, jednak w przypadku gdy sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

(KWP w Szczecinie / mw)

  • Zabezpieczone podrobione kontrolery
  • Zabezpieczone podrobione kontrolery
  • Zabezpieczone podrobione kontrolery
  • Zabezpieczone podrobione akcesoria telefoniczne
Powrót na górę strony