Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań chłopca

Data publikacji 28.10.2021

Szczęśliwie zakończyła się akcja poszukiwawcza prowadzona wczoraj w godzinach popołudniowych przez policjantów z powiatu lwóweckiego i lubańskiego. Funkcjonariusze poszukiwali 13-latka z z powiatu lubańskiego, który wyszedł z domu, nie odbierał połączeń od zaniepokojonych o jego los rodziców oraz nie powrócił na noc do domu. Dzięki współpracy z osobami zaangażowanymi w działania, udało się odnaleźć chłopca całego i zdrowego.

Wczoraj, przed godziną 13:00 oficer dyżurny lwóweckiej komendy został powiadomiony o zaginięciu 13-latka. Chłopiec nie powrócił na noc do domu i nie wiadomo było gdzie się znajduje.

Do działań poszukiwawczych w trybie alarmowym ruszyli funkcjonariusze z Policyjnej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej przy Komendzie Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim oraz funkcjonariusze z komisariatu w Gryfowie Śląskim i posterunku w Mirsku. W akcję poszukiwawczą zaangażowani byli również mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu oraz bliscy i znajomi chłopca.

Dowodzący akcją poszukiwawczą zdawali sobie sprawę, że kluczowym elementem w odnalezieniu chłopca jest upływający czas. Funkcjonariusze zbierali niezbędne informacje i dokładnie je analizowali. W poszukiwaniach został wykorzystany specjalistyczny sprzęt znajdujący się na wyposażeniu Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

Przełomowym momentem okazało się nawiązanie kontaktu dwóch kolegów chłopca i ich taty z zaginionym 13-latkiem. Przed godziną 20.00 nastolatek wyszedł z kompleksu leśnego, na czym poszukiwania zostały zakończone. Chłopiec został przebadany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Okazało się, że mimo niskich temperatur nic mu się nie stało.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich

Powrót na górę strony