Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli 89-letniemu mężczyźnie

Data publikacji 04.11.2021

Jarosławscy policjanci pomogli starszemu mężczyźnie z zanikami pamięci. 89-latek ubrany był nieadekwatnie do panujących warunków pogodowych, nie wiedział, jak się nazywa i gdzie mieszka. Mundurowi zaopiekowali się zdezorientowanym mężczyzną. Ustalili jego dane i miejsce zamieszkania.

Wczoraj (3.11.2021) około godz. 12.00, dyżurny jarosławskiej jednostki został telefonicznie powiadomiony, że na skrzyżowaniu ulic Reymonta i Zielińskiego w Jarosławiu, przebywa starszy mężczyzna, który nie wie, jak się nazywa i jest zupełnie zdezorientowany. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego natychmiast udali się we wskazane miejsce. Tutaj zauważyli  mężczyznę, który ubrany był nieadekwatnie do panujących warunków pogodowych. Senior sprawiał wrażenie zagubionego. Okazało się, że po wyjściu z domu, stracił orientację i nie mógł znaleźć drogi powrotnej. Nie wiedział, jak się nazywa i gdzie mieszka. Policjanci dzięki wnikliwej rozmowie z mężczyzną ustalili jego dane.

Funkcjonariusze zaopiekowali się zdezorientowanym 89-latkiem. Następnie odwieźli go do domu i przekazali pod opiekę żony.

Pamiętamy, aby zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych, zwracać uwagę na osoby, które mogą potrzebować pomocy. Jeżeli widzimy osobę starszą, która wydaje się zagubiona i porusza się sama, zareagujmy. Zapytajmy, czy nie potrzebuje pomocy. Jeżeli sami nie możemy pomóc, zadzwońmy na numer alarmowy 112, a wtedy odpowiednie służby udzielą pomocy takiej osobie.

(KWP w Rzeszowie / kp)

Powrót na górę strony