Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sprawca zabójstwa zatrzymany przez płockich policjantów

Data publikacji 08.11.2021

W niespełna godzinę od zdarzenia policjanci zatrzymali osobę podejrzaną o zabójstwo 33 - latka. Obywatel Ukrainy, na jednej z płockich ulic zadał śmiertelny cios nożem mężczyźnie. Niestety pomimo podjętej reanimacji i walki policjantów o jego życie, 33-latek zmarł. Podejrzany o jego zabójstwo 32-letni obywatel Ukrainy, usłyszał w prokuraturze zarzut, za który grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności. Sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

W nocy z soboty na niedzielę dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym, że na chodniku przy jednej z ulic osiedla Kolegialna leży zakrwawiony mężczyzna. Natychmiast na miejscu pojawili się policjanci ze służby patrolowej, którzy na widok rannego i nieprzytomnego mężczyzny podjęli jego reanimację. Walkę o jego życie, kontynuowała załoga pogotowia ratunkowego. Niestety 33-letni obywatel Ukrainy zmarł.

Po rozpytaniu świadków i ustaleń w związku z tym tragicznym zdarzeniem, policjanci w niespełna godzinę od zgłoszenia zatrzymali dwie osoby mogące mieć związek ze śmiercią mężczyzny.

W płockiej prokuraturze z zatrzymanymi przeprowadzone zostały czynności procesowe. Jedna z osób została po przesłuchaniu zwolniona, natomiast 32-letni obywatel Ukrainy na podstawie zebranego materiału dowodowego, usłyszał zarzut zabójstwa. Podejrzanemu grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu.

(KWP zs. w Radomiu / kp)

Powrót na górę strony