Policjant z Jawora zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski WRPF Służb Mundurowych w Złotoryi

Data publikacji 08.11.2021

W dniach 6-7 listopada 2021 r. w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. W zawodach tych funkcjonariusz Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, posterunkowy Marcin Cichy, zdobył złoty medal oraz zajął I miejsce wśród zawodowców.

W dniach 6-7 listopada 2021 r. w Hali Sportowej "Tęcza" przy Szkole Podstawowej nr 3 w Złotoryi odbyły się Mistrzostwa Polski WRPF (World RAW Powerlifting Poland) służb mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Celem zawodów była popularyzacja i upowszechniane aktywności ruchowej jako form zdrowego stylu życia, a przede wszystkim propagowanie dyscyplin siłowych, w szczególności wyciskaniu sztangi leżąc.

W zawodach wziął udział młody policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Jaworze posterunkowy Marcin Cichy. Występ okazał się dla jaworskiego funkcjonariusza bardzo udany. W kategorii wagowej do 90 kilogramów posterunkowy Marcin Cichy zajął I miejsce w kategorii Służb Mundurowych podnosząc 250 kilogramów.

Posterunkowy Marcin Cichy pasjonuje się sportami siłowymi od 3 lat. Sukces zawodów w Złotoryi nie jest największym osiągnięciem tego młodego policjanta. W ubiegłym roku zdobył bowiem złoty medal, zajmując I miejsce na Mistrzostwach Polski w kategorii wiekowej 20-23 lat w Trójboju Siłowym w Federacji WPC.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!