Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Nakręć się na pomaganie” rozkręciła się na dobre. Mamy już ponad tonę nakrętek

Data publikacji 10.11.2021

Zaledwie dwa miesiące trwa VI edycja akcji „Nakręć się na pomaganie”, a dzielnicowemu z Białej Piskiej, asp. Adamowi Trzonkowskiemu udało się już nazbierać ponad tonę nakrętek. Zbiórka plastikowych korków dla 5-letniego Natana rozkręciła się na dobre, a to wszystko dzięki ludziom dobrej woli, których nie brakuje. Dostarczają oni nie tylko plastikowe korki, ale także prezenty dla Natana. Wśród nich znalazła się wymarzona piłka i książeczki do kolorowania. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy !!!

Drugi miesiąc akcji „Nakręć się na pomaganie”, a dzielnicowy z Białej Piskiej, asp. Adam Trzonkowski nazbierał już ponad tonę plastikowych korków. Jak sam mówi bardzo się z tego cieszy. To motywuje i napędza do dalszego działania.

Do VI edycji akcji „Nakręć się na pomaganie” bardzo aktywnie włączyli się mieszkańcy powiatu piskiego, a zwłaszcza Orzysza, skąd pochodzi 5-letni Natan. To on jest bohaterem tej edycji. Jest to niezwykle uśmiechnięty chłopczyk, który ma wrodzoną wadę układu nerwowego przejawiającą się przepukliną oponowo – rdzeniową, rozszczepem kręgosłupa i wodogłowiem. Pieniądze ze sprzedaży nakrętek przeznaczone zostaną na jego leczenie i rehabilitację. Marzeniem rodziców jest usamodzielnienie syna w jak największym stopniu i jego pionizacja, a na to potrzebne są środki.

Przez zaledwie dwa miesiące dzielnicowemu z Białej Piskiej udało się nazbierać ponad tonę plastikowych korków. To wszystko dzięki ludziom o wielkich sercach, którzy włączyli się w pomoc Natanowi. Do akcji dołączają różne placówki oświatowe i instytucje z sąsiednich powiatów. W ostatnim czasie nakrętki dotarły od strażaków OSP w Odojach, którzy zebrali je wspólnie z mieszkańcami. Nasze przedsięwzięcie na szeroką skalę rozkręca się także w Białymstoku. To zasługa pana Tomasza, który bezinteresownie rozpropagował piską akcję na terenie tego miasta i systematycznie przysyła paczki z nakrętkami. W jednej z nich była wymarzona przez Natana piłka, w innych książeczki do kolorowania. Dzielnicowy z wielką przyjemnością odwiedził Natana i przekazał mu te dowody sympatii. Chłopiec bardzo się ucieszył z prezentów i od razu zaczął grać z policjantem w piłkę siedząc na wózku, a w przerwie meczu było wspólne kolorowanie nowych książek.

Wiele razy wspominaliśmy o tym, że paczki z nakrętkami docierają także z zagranicy. Tym razem worki pełne plastikowych korków przyjechały do dzielnicowego prosto z Włoch, a to za sprawą pana Zenona. We wtorek (09.11.2021r.) dwa duże kartony z plastikowymi korkami dotarły do Komisariatu Policji w Białej Piskiej z Irlandii. Przysłała je pani Agnieszka. Jak widać VI edycja akcji „Nakręć się na pomaganie” nie ma granic.

Za wszystkie dowody życzliwości oraz za każdą ilość nakrętek serdecznie dziękujemy i prosimy o więcej. Wspólnymi siłami możemy pomóc 5-letniemu Natanowi stanąć na nogi!!!

 • Dzielnicowy i paczki z nakrętkami z Iralndii
  Dzielnicowy i paczki z nakrętkami z Iralndii
 • Dzielnicowy odwiedził Natana
  Dzielnicowy odwiedził Natana
 • Nakrętki z Włoch od Pana Zenona
  Nakrętki z Włoch od Pana Zenona

 • Natan w trakcie rehabilitacji
  Natan w trakcie rehabilitacji
 • Przesłane nakrętki z piłką
  Przesłane nakrętki z piłką
 • Transport nakrętek
  Transport nakrętek

(asz/kh)

Powrót na górę strony