Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Łączy nas krew, która ratuje życie" - lubuscy policjanci dzielą się "cząstką życia"

Data publikacji 15.11.2021

W szlachetnej inicjatywie zbiórki krwi wzięli udział lubuscy policjanci, pracownicy Policji, strażacy oraz mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego. Dzielenie się „cząstką życia” jaką jest krew ma niebagatelne znaczenie dla chorych, którzy potrzebują jej do życia. Każdy z nas może dołożyć swoją „cegiełkę” i pomóc potrzebującym powrócić do zdrowia.

W poniedziałkowy poranek (15 listopada) przed gmachem Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim zaparkował biało – czerwony autokar, zwany popularnie krwiobusem. Jego wizyta związana była oczywiście z akcją podzielenia się z potrzebującymi „cząstką życia”, którą jest ludzka krew. A ta ratuje życie wszystkim, którzy takiej pomocy potrzebują – chorym cierpiącym na ciężkie choroby, w stanach zagrożenia życia czy chociażby ofiarom wypadków drogowych. Dlatego dzisiejsza akcja zgromadziła wielu entuzjastów krwiodawstwa – lubuskich stróży prawa, pracowników Policji, przedstawicieli służb mundurowych czy mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego. Lubuscy policjanci, którzy bardzo często włączają się w akcje krwiodawstwa i ratują ludzkie życie, wiedzą jak ważne i niebagatelne znaczenie ma ludzka krew. Pracują na miejscu wypadków drogowych, w których ranni są ich uczestnicy. W konsekwencji takich zdarzeń bardzo często potrzebna jest krew, która jest jednym z najcenniejszych darów jaki człowiek może podarować innej osobie. Takie przedsięwzięcia ukazują dobroć, która jest w każdym z nas. Wystarczy mały gest, by dać szansę na życie drugiemu człowiekowi. Każda zebrana „kropla” krwi ma nieocenioną wartość dla człowieka, który jej potrzebuje.

Koncentrat krwinek czerwonych jest niezbędny w trakcie poważnych operacji i przy różnego rodzaju zabiegach. To życiodajny lek, którego nie można wyprodukować, a może pomóc wielu potrzebującym.  Aby zostać krwiodawcą wystarczy być osobą w wieku od 18 do 65 roku życia, o wadze powyżej 50 kilogramów oraz posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość. Każda osoba, która chce oddać krew musi wypełnić specjalny formularz, oddać odrobinę krwi do analizy, a następnie przejść badanie lekarskie. Po uzyskaniu akceptacji, można było już oddać najcenniejszy dar dla potrzebujących.

 

podkomisarz Maciej Kimet

Komenda Wojewódzka Policji w Gorzowie Wielkopolskim

 

 • Krwiobus zaparkowany przed budynkiem komendy Policji.
 • Policjant i strażak przy wejściu do krwiobusa.
 • Policjant podczas badań wstępnych przed oddaniem krwi.
 • Policjant podczas oddawania krwi.
 • Legitymacja honorowego dawcy krwi.
 • Pudełko z napisem: Łączy nas krew, która ratuje życie, a w tle policjanci podczas oddawania krwi.
 • Policjant podczas badań wstępnych przed oddaniem krwi.
 • Policjant podczas oddawania krwi w krwiobusie.
 • Strażak podczas oddawania krwi.
 • Mężczyzna podczas oddawania krwi.
 • Policjant podczas oddawania krwi.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 21.68 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony