Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci starają się pomagać mieszkańcom na wszelkie możliwe sposoby

Data publikacji 15.11.2021

Policjanci, jak również funkcjonariusze innych służb państwowych, od początku trwania pandemii wykonują szereg dodatkowych obowiązków, które mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. W przypadku policjantów, to nie tylko kontrole przestrzegania obostrzeń, czy sprawdzanie mieszkańców przebywających na kwarantannie i izolacji, ale także pomaganie tym, którzy w obliczu walki z tym śmiertelnym wirusem potrzebują wsparcia oraz bezinteresownej pomocy.

Policjanci w dobie pandemii wykonują szereg obowiązków wynikających z przepisów wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa. To nie tylko kontrole przestrzegania obostrzeń, ale również pomaganie tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji. Przekonała się o tym mieszkanka Kłodzka, która podczas weekendu musiała pilnie wykupić leki. W związku z tym, że wraz z mężem odbywała ona kwarantannę, zwróciła się o pomoc do swojej dzielnicowej.

Starszy sierżant Izabela Kimla zadziałała błyskawicznie i już po niespełna 20 minutach wykupiła niezbędne leki, które następnie w sposób wykluczający bezpośredni kontakt, pozostawiając je przy drzwiach mieszkania, przekazała potrzebującej kobiecie. Dzielnicowa, której pomoc była całkowicie bezinteresowna, była mile zaskoczona słowami podziękowania od rodziny przebywającej na kwarantannie. Sytuacje takie jak ta dowodzą, że ten trudny dla wszystkich czas o wiele łatwiej przetrwać, dzięki wzajemnej życzliwości i pomocy.

Pamiętajmy, że bezwzględne respektowanie obowiązujących obostrzeń i przepisów z nimi związanych, to warunek konieczny, aby ostatecznie pokonać koronawirusa i powrócić do normalności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony