Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa pojazdy o wartości prawie pół miliona złotych odzyskane przez zgorzeleckich policjantów

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zgorzeleckiej komendy, na podstawie uzyskanych informacji, na jednym z parkingów w powiecie odzyskali dwa pojazdy. Samochody pochodziły z kradzieży z terenu Wielkiej Brytanii, a przewożone były w naczepie ciężarówki. Kierowca został zatrzymany, a odzyskane mienie o łącznej wartości prawie 500 000 zł zostało zabezpieczone na policyjnym parkingu.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego komendy powiatowej w Zgorzelcu uzyskali informację, że w jednym z samochodów ciężarowych zaparkowanych na parkingu w powiecie mają znajdować się kradzione pojazdy. Funkcjonariusze w ramach podjętych czynności zatrzymali 33-letniego kierującego zestawem ciężarowym. Jak się okazało, w przestrzeni ładunkowej przewoził dwa samochody marki Land Rover i Seat. Oba pochodziły z kradzieży z terenu Wielkiej Brytanii.

Pojazdy o łącznej wartości niemal pół miliona złotych zostały zabezpieczone na policyjnym parkingu do dalszych czynności procesowych. Wobec zatrzymanego prokurator zastosował policyjny dozór.

Trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tej sprawy oraz zatrzymania osób mających związek z kradzieżą pojazdów.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • odzyskany samochód na lawecie
  • odzyskany samochód na lawecie
  • odzyskany samochód w naczepie TIRa
  • odzyskany samochód w naczepie TIRa
Powrót na górę strony