Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjni misjonarze oddali hołd swojemu Koledze

Warta honorowa przy grobie, wieniec i znicz pamięci - w ten sposób hołd swojemu koledze śp. podinsp. Andrzejowi Kaczorowi ze Słupska oddali przedstawiciele XXXIII. zmiany Jednostki Specjalnej Polskiej Policji, która przygotowuje się w słupskiej Szkole Policji do wyjazdu na misję w Kosowie.

Podinsp. Andrzej Kaczor był jednym z 5 policjantów, którzy stracili życie służąc Ojczyźnie po za jej granicami. W słupskiej Szkole Policji przygotowywał się do służby w ramach kontyngentu policyjnego ONZ (UNGCI) skierowanego do Iraku. Zginął 7 grudnia 1995 roku podczas pełnienia służby od wybuchu samochodu - miny pułapki. 

Dowódca przygotowującej się w Słupsku jednostki mł.insp. Krzysztof Sowiński wraz z grupą policjantów złożył wieniec przy grobie zabitego w Iraku policjanta; zapalono także symboliczne znicze pamięci. Policjanci stanęli również do krótkiej warty honorowej przy grobie.

Tradycją jest już, że policjanci z każdej zmiany jednostki specjalnej, którzy w Słupsku przygotowują się do wyjazdu na misję, odwiedzają Stary Cmentarz, aby oddać honor swojemu Koledze, który służąc poza granicami Ojczyzny oddał jej życie. Tradycja ta oprócz pielęgnowania pamięci zmusza też do refleksji na temat policyjnej służby i poświęceń, na które gotowy musi być każdy policjant - łącznie z poświęceniem własnego życia.

Powrót na górę strony