Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Polak i Gruzin trafili na 3 miesiące do aresztu

Data publikacji 17.11.2021

Sąd aresztował na 3 miesiące 26-letniego obywatela Gruzji i 54-letniego Polaka. Obaj mężczyźni przewozili osoby nielegalnie przebywające w Polsce. Mężczyźni usłyszeli zarzuty pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy.

W nocy z piątku na sobotę, z 12 na 13.11.br., na krajowej 16 w Głębokim Brodzie, policjanci z Inowrocławia zatrzymali do kontroli drogowej  toyotę. Za kierownicą siedział 54-letni mieszkaniec Warszawy. Okazało się, że w aucie przewoził dwóch obywateli Iraku i dwóch obywateli Turcji, którzy nielegalnie przebywali na terenie Polski.

Z kolei w sobotę, 13.11.br., tuż przed południem, policjanci z opolskiego pododdziału prewencji zatrzymali do kontroli opla. Kierowcą był 26-letni obywatel Gruzji. Mężczyzna przewoził czterech obywateli Iraku, nielegalnie przebywających na terenie naszego kraju. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Kierowcy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, a samochody na parking dowodów rzeczowych. Sejneńska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla 54 i 26-latka. W poniedziałek sąd zdecydował, że obaj mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony