Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wtargnął na plebanię i zaatakował księdza. Bezpośrednio po zgłoszeniu został zatrzymany

Data publikacji 17.11.2021

W minioną niedzielę 35-latek wtargnął na jedną z plebanii na terenie powiatu wałbrzyskiego i zaatakował księdza. W wyniku podjętych przez policjantów zespołu wywiadowców bezpośrednio po zgłoszeniu działań, agresywny mężczyzna został zatrzymany kilkaset metrów od miejsca zdarzenia. Na szczęście duchownemu nic poważnego się nie stało. O losie podejrzanego zadecyduje teraz sąd, który już podjął decyzję o tymczasowym areszcie dla mieszkańca powiatu wałbrzyskiego.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu w niedzielę, 14.11.2021 r., około 16.30 otrzymał zgłoszenie o siłowym wtargnięciu do plebanii przy ul. Sienkiewicza w Dziećmorowicach kompletnie pijanego agresywnego mężczyzny. Jak wynika z zebranych informacji, sprawca chwilę wcześniej najpierw zakłócał ład i porządek publiczny na terenie plebanii, a gdy ksiądz podszedł do okna, zaatakował go wulgarnymi słowami. Następnie agresor wyważył drzwi wejściowe do budynku plebani, a następnie wbiegł na piętro i zaatakował księdza uderzając pięciami po głowie i kierując w stosunku do niego groźby pozbawienia życia, po czym uciekł. Na szczęście pokrzywdzony doznał niegroźnych dla życia obrażeń ciała, ale zniszczone zostały również jego okulary. Straty w mieniu wstępnie oszacowane zostały na kwotę 1800 złotych.

Policjanci Ogniwa Wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu po ustaleniu pełnych okoliczności zdarzenia rozpoczęli poszukiwania sprawcy tych przestępstw. W wyniku podjętych czynności w ręce funkcjonariuszy wpadł już po chwili 35-letni mężczyzna. Podczas samego zatrzymania przez mundurowych podejrzany wciąż był agresywny. Potwierdziło się, że był kompletnie pijany. Mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

35-letni mężczyzna odpowie teraz za groźby karalne, spowodowanie uszczerbku na zdrowiu u pokrzywdzonego, zniszczenie mienia oraz naruszenie miru domowego. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zdecydował o dwumiesięcznym tymczasowym areszcie dla podejrzanego.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony