Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla sprawcy, który groził spaleniem domu

Data publikacji 18.11.2021

Policjanci z Wałcza zatrzymali 60-letniego mieszkańca gminy Mirosławiec, który groził członkowi rodziny pozbawieniem życia i spaleniem domu jednorodzinnego. Wczoraj zastosowano wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Do zdarzenia doszło w gminie Mirosławiec w godzinach popołudniowych. 60-latek będąc w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową, w trakcie której groził żonie pozbawieniem życia. Opuścił dom, po czym wrócił do niego, przynosząc ze sobą baniak z benzyną, a następnie groził spaleniem domu. Sprawca polał cieczą wierzchnie okrycie oraz pomieszczenia mieszkalne. Pokrzywdzona uciekła na zewnatrz i zaalarmowała Policję.

Jako pierwsi interweniowali policjanci będący w czasie wolnym od służby, którzy po otrzymaniu informacji od dyżurnego jednostki w Wałczu weszli do domu i obezwładnili mężczyznę. Następnie 60-latek został zatrzymany przez umundurowany patrol  i trafił do policyjnego aresztu. Wczoraj, 17.11.2021 r., sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione czyny podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna był już wcześniej karany za przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu powszechnemu i bezpieczeństwu w komunikacji.

(KWP w Szczecinie /sc)

Powrót na górę strony