Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkanka Janikowa podziękowała policjantom za troskę

Data publikacji 18.11.2021

Trwająca epidemia i wciąż przybywająca ilość osób na kwarantannie to znacznie więcej zadań dla policjantów. Kontakt z izolowanymi mieszkańcami to nie tylko sprawdzenie tego, czy osoby stosują się do przepisów. To także wysłuchanie ich oraz pomoc i troska. Właśnie za takie gesty jedna z mieszkanek Janikowa podziękowała miejscowym policjantom.

Policjanci janikowskiego komisariatu (powiat inowrocławski) każdego dnia realizują obowiązki wynikające między innymi ze sprawdzania osób przebywających na kwarantannie. Swoją refleksją na temat tego typu policyjnych działań podzieliła się mieszkanka Janikowa, która przesłała do Komendy Powiatowej Policji w Inowrocławiu podziękowanie dla nich. W nadesłanym mailu czytamy:

„Chciałabym bardzo podziękować policjantom komisariatu w Janikowie Panu Zwierzyńskiemu, Panu Filipczakowi oraz Panu Burzec. Nasi policjanci wykazali się bardzo dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem w sytuacji, w której ja i moja rodzina się znaleźliśmy. Gdy moja rodzina została objęta kwarantanną policjanci dopytywali czy coś potrzebujemy czy mogą w czymś pomóc. Zainteresowali się zdrowiem moim i moich dzieci… . Za każdym razem, gdy byli sprawdzić naszą kwarantannę pytali czy czegoś nie potrzeba dzieciom czy też mi. (…) Jestem bardzo, ale to bardzo wdzięczna policjantom, że podeszli do mnie i mojej rodziny w czasie kwarantanny i sytuacji, której się znaleźliśmy bardzo poważnie z dużą wyrozumiałością oraz bardzo dużym zaangażowaniem. Jeszcze raz bardzo im dziękuję, niestety nie mogę zrobić tego osobiście. Dlatego piszę tego maila mam nadzieję, że będę miała możliwość im podziękować kiedyś osobiście. Należą im się wielkie brawa za to co robią i z jakim zaangażowaniem podchodzą do swojej pracy”.

Pamiętajmy, że sytuacja epidemiczna stawia przed nami wszystkimi nowe wyzwania. Miło czytać takie słowa, gdy mieszkańcy doceniają policyjną służbę. Miejmy świadomość tego, że stosowanie się do zasad kwarantanny ma duże znaczenie w obecnej sytuacji. Dlatego podporządkowanie się osób objętych izolacją jest dużym wsparciem w codziennej służbie policjantów.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony