Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla kierującego bmw, który potrącił pieszego w centrum miasta i uciekł

Data publikacji 18.11.2021

Mieszkaniec Częstochowy, który wsiadł za kierownicę bmw pomimo sądowego zakazu i spowodował poważny wypadek drogowy, usłyszał wczoraj zarzuty. Za sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca zdarzenia na 3 miesiące trafił za kratki. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Do darzenia doszło 15 listopada 2021 roku. Kierujący bmw poruszając się z nadmierną prędkością aleją Wolności zlekceważył sygnalizację świetlną nakazującą zatrzymanie się i przejechał przez przejście, na którym znajdowali się piesi. Niestety w wyniku tego szaleńczego rajdu bardzo ciężko ranny został 47-letni mężczyzna, który nie zdążył uciec przed rozpędzonym samochodem. W stanie krytycznym trafił do szpitala.

Mężczyzna siedzący za kierownicą bmw uciekł z miejsca wypadku. Jednak około 200 metrów dalej spowodował kolizję, w wyniku której musiał zatrzymać auto z powodu poważnych uszkodzeń. Policjanci zatrzymali 47-letniego mieszkańca Częstochowy, który miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Śledczy z częstochowskiego wydziału kryminalnego przesłuchali świadków, skrupulatnie przejrzeli nagrania z monitoringu, wykonali szczegółowe ustalenia, by w środę, 17 listopada, całość zgromadzonych materiałów przekazać prokuratorowi.

Ten, na podstawie zebranych danych, postawił 47-latkowi zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i ucieczki z miejsca zdarzenia. Sąd na wniosek prokuratora zdecydował, że mężczyzna kolejne 3 miesiące spędzi teraz w areszcie. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie proszą osoby, które były świadkami zdarzenia, oraz względem których kierujący bmw spowodował zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym lub posiadają nagrania rejestrujące niebezpieczną jazdę sprawcy przestępstwa, o kontakt pod numerem telefonu 47 85 812 80, lub z najbliższą jednostką Policji dzwoniąc pod numer alarmowy 997.

(KWP w Katowicach / sc)

Film Areszt dla kierującego bmw, który potrącił pieszego w centrum miasta i uciekł

Pobierz plik Areszt dla kierującego bmw, który potrącił pieszego w centrum miasta i uciekł (format mp4 - rozmiar 29.48 MB)

Nagranie audio Audiodeskrypcja filmu

Pobierz plik Audiodeskrypcja filmu (format mp3 - rozmiar 398.72 KB)

Powrót na górę strony