Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Handlowała nielegalnym tytoniem. Straty Skarbu Państwa liczone w milionach złotych

Data publikacji 18.11.2021

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali we wtorek mieszkankę miasta, która od kilku lat handlowała nielegalnym tytoniem oraz papierosami. Do obrotu wprowadziła ponad dwie tony towaru bez polskich znaków akcyzy, a straty Skarbu Państwa oszacowano na blisko dwa miliony złotych. Kobieta usłyszała już zarzuty.

Wałbrzyszanka wpadła w ręce mundurowych w swoim mieszkaniu na terenie miasta. Funkcjonariusze w trakcie sprawdzania pomieszczeń mieszkalnych oraz gospodarczych należących do zatrzymanej ujawnili, oraz zabezpieczyli nielegalne papierosy, oraz krajankę tytoniową. W toku wykonanych czynności udowodnili podejrzanej również wprowadzanie do obrotu od stycznia 2018 roku 2350 kg pociętego tytoniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Kwota uszczuplenia należnego podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa oszacowana została na blisko 2 miliony złotych.

Podejrzana 55-latka odpowie za naruszenie przepisów dotyczących przechowywania wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy oraz wieloletni handel nimi, za co grozi jej kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu / kp)

Powrót na górę strony