Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Terroryści zaatakowali jednostkę wojskową – ćwiczenia służb

Data publikacji 18.11.2021

W środę (17 listopada) zielonogórscy policjanci brali udział w kolejnych ćwiczeniach sztabowych na terenie jednostki wojskowej w Czerwieńsku. Scenariusz polegał na tym, że terroryści weszli na teren jednostki i zajęli jeden z budynków. Do działań wezwana została Nieetatowa Grupa Realizacyjna z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze wielokrotnie w ciągu roku uczestniczą w ćwiczeniach, w ramach których doskonalą współdziałanie z innymi służbami. Ćwiczenia mają różne scenariusze i służą temu aby w czasie prawdziwego kryzysu czy zdarzenia losowego współdziałanie przebiegało perfekcyjnie.  Kolejne takie ćwiczenia odbyły się w jednostce wojskowej w 4 Pułku Przeciwlotniczego w Czerwieńsku.

Scenariusz ćwiczenia zakładał, że na teren jednostki dostają się uzbrojeni terroryści przebrani w mundury żołnierzy. Zajmują jeden z budynków, a podczas ataku raniony jest strażnik. O nadzwyczajnej sytuacji zawiadomiona zostaje Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze. Na miejsce ataku pilnie udaje się Nieetatowa Grupa Realizacyjna. Policjanci przyjeżdżają wraz policyjnym psem oraz jego przewodnikiem. Jeden z napastników ucieka, jednak doskonała współpraca policyjnego przewodnia i jego psa pozwala na szybkie zatrzymanie podejrzanego. Policjanci wchodzą do budynku i zatrzymują pozostałych napastników, a następnie przekazują ich Żandarmerii Wojskowej.  

Ćwiczenia obserwowali również uczniowie klas wojskowych i policyjnych z Liceum Ogólnokształcącego w Czerwieńsku. Cele ćwiczenia zostały osiągnięte, co potwierdza sprawny przebieg działań oraz opinie obserwatorów ze Sztabu Policji zielonogórskiej komendy. 

podinspektor Małgorzata Barska

Komenda Miejska Policji w Zielonej Górze

  • policjanci z długą bronią i tarczą w gotowości do działania
  • przewodnik policyjny wraz z psem prowadzą zatrzymanego
  • policjant obezwładnia osobę zatrzymaną
  • policjanci ukryci za tarczą obok policyjnego pojazdu
  • żołnierze udzielają pomocy poszkodowanemu strażnikowi
  • policjanci idą z długą bronią i tarczą
  • żandarm stojący obok policjanta
  • policjanci z długą bronią i tarczą idą w kierunku budynku
  • policjant w wyposażaniu szturmowym stojący na tle policyjnego pojazdu
Powrót na górę strony