Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarnowscy policjanci odzyskali skradzione w Wielkiej Brytanii samochody

Współpraca tarnowskich policjantów z policjantami z Polski oraz oficerem łącznikowym z Wielkiej Brytanii, zaowocowała odzyskaniem dwóch samochodów klasy premium marki Land Rover, o wartości ponad 540 tysięcy złotych.

Jedną z wielu płaszczyzn międzynarodowej współpracy policjantów, jest wymiana informacji dotycząca przestępców i przestępstw, jakich się dopuszczają. Tak było w tym przypadku, gdzie koordynacja zaowocowała odzyskaniem przez tarnowskich „kryminalnych” skradzionego mienia wartego ponad pół miliona złotych.

Informacja, którą z Wielkiej Brytanii za pośrednictwem oficera łącznikowego otrzymali funkcjonariusze z Tarnowa, została natychmiast pozytywnie zweryfikowana. Policjanci Wydziału do Walki z Przestępczością przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie w powiecie tarnowskim odzyskali dwa ekskluzywne samochody typu SUV marki Land Rover, w modelach Discovery i Range Rover, które  zostały skradzione w Anglii na przełomie sierpnia i września br.

Oba trafiły teraz na strzeżony policyjny parking. Policjanci z tarnowskiej komendy prowadzą teraz czynności mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za kradzież oraz paserstwo. Postępowanie jest prowadzone w formie śledztwa i nadzorowane jest przez tarnowską prokuraturę.

(KWP w Krakowie  / kp)

  • Czarny Lad Rover Discovery widok z przodu
  • Czarny Land Rover Discovery Sport wodok z tyłu
  • Biały Land Rover Range  Rower Sport widok z tyłu
  • Biały Land Rover Range Rower widok z przodu
Powrót na górę strony