Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w nielegalny handel

Data publikacji 19.11.2021

Wspólne działania koluszkowskich i rzgowskich policjantów doprowadziły do zabezpieczenia ponad 3 000 sztuk odzieży, torebek i butów z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Wstępne straty oszacowano na 2 miliony złotych. Został zatrzymany 45-letni mężczyzna, który wprowadzał do obrotu ,,podróbki”. Usłyszał już zarzut. Za handel nielegalnym towarem grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

17 listopada 2021 roku koluszkowscy i rzgowscy policjanci przeprowadzili wspólne działania przy wsparciu tuszyńskich mundurowych na terenie Rzgowa w jednym z punktów handlowych. Funkcjonariusze otrzymali informację, iż prowadzona jest tam sprzedaż odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek. Podczas przeszukania wskazanego miejsca policjanci zabezpieczyli ponad trzy tysiące sztuk podrobionych produktów. Były to głównie ubrania i torebki damskie oraz buty. Wartość strat jaką oszacował biegły z zakresu znaków towarowych jest nie mniejsza niż 2 miliony złotych.

Decyzją prokuratora mężczyzna handlujący podróbkami został zatrzymany. Był nim 45-letni mieszkaniec powiatu łódzkiego wschodniego. Usłyszał już zarzut handlu wyrobami z podrobionymi znakami towarowymi za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie pod nadzorem prokuratury prowadzą policjanci z Komisariatu Policji w Rzgowie.

(KWP w Łodzi / kp)

Powrót na górę strony