Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci kontrolują i egzekwują obowiązek noszenia maseczek

Data publikacji 19.11.2021

Policjanci ze Śródmieścia oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji sprawdzają, jak klienci galerii handlowych stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa podczas zakupów. Policjanci pouczają, jak również karzą mandatami tych, którzy lekceważą przepisy.

Od dłuższego już czasu śródmiejscy dzielnicowi, policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego oraz funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji obecni są w największych warszawskich galeriach oraz centrach handlowych. Widok umundurowanych policjantów nikogo już tam nie dziwi. Zadaniem policjantów jest kontrolowanie i egzekwowanie obowiązku noszenia maseczek ochronnych, między innymi w takich właśnie miejscach.

Niestety, wciąż jeszcze wiele osób bagatelizuje zagrożenie i na różne sposoby tłumaczy się brakiem maseczki na twarzy. Nic jednak nie usprawiedliwia tak nieodpowiedzialnego zachowania.

Policjanci zgodnie z obowiązującymi przepisami mogą pouczyć bądź ukarać mandatem karnym każdego, kto lekceważy zakrywanie ust i nosa, narażając tym samym innych na zakażenie koronawirusem. 

(KSP / kp)

  • dwaj policjanci z kobietą w centrum handlowym
  • dwaj policjanci kontrolują mężczyznę
  • dwaj policjanci kontrolują mężczyznę, wnętrze galerii handlowej w tle ludzie
  • dwaj policjanci kontrolują mężczyznę, wnętrze galerii handlowej w tle ludzie
  • dwaj policjanci kontrolują kobietę, w tle witryna sklepowa w galerii handlowej
  • dwaj policjanci kontrolują mężczyznę, wnętrze galerii handlowej w tle ludzie
Powrót na górę strony