Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Duet złodziei samochodowych aresztowany

Data publikacji 19.11.2021

Najbliższe 3 miesiące w areszcie spędzą dwaj mężczyźni, podejrzani o szereg włamań i kradzieży, w tym kradzieży samochodów. To 32- latek z gminy Morawica i jego 28- letni wspólnik z gminy Sitkówka – Nowiny. Obaj wpadli w ostatni wtorek, gdy podróżowali skradzionym audi. Ich zatrzymanie to efekt działań funkcjonariuszy z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu kieleckiej komendy miejskiej. Ponadto policjanci w tzw. „dziupli” zabezpieczyli blisko 50 gramów suszu, wstępnie zidentyfikowanego jako marihuana.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, dotyczącego kradzieży dostawczego volkswagena. Do tego zdarzenia doszło na terenie Kielc w nocy z 12 na 13 października tego roku. Oprócz samego pojazdu, zniknęły będące w dostawczaku elektronarzędzia. Podobne auto, także na terenie Kielc zostało skradzione na początku listopada. Pracujący nad tymi sprawami kryminalni z Wydziału d/w z Przestępczością Przeciwko Mieniu dowiedzieli się, że w tym czasie ponownie na terenie powiatu pojawił się doskonale im znany 32- latek. Ten mężczyzna był już w przeszłości wielokrotnie notowany, m.in. za kradzieże samochodów. Wszystko jednak wskazywało, że tym razem nie działał sam. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że pomaga mu najprawdopodobniej 28- latek z gminy Sitkówka – Nowiny. Do zatrzymania obu tych mężczyzn doszło w ostatni wtorek, na terenie Chęcin. Policjanci przyłapali podejrzanych, gdy podróżowali skradzionym audi. Mężczyźni trafili do celi.

Kolejne dni to skrupulatna praca śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach. Mundurowi dotarli m.in. do dziupli, gdzie znajdowały się skradzione pojazdy. Stróże prawa odzyskali 7 samochodów, utraconych na terenie województw świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Tam także zostało zabezpieczonych blisko 50 gramów suszu, wstępnie zidentyfikowanych jako marihuana. Ponadto śledczy ustalili, że mężczyźni mają związek z kradzieżą skutera i rowerów oraz elektronarzędzi. Mężczyźni decyzją kieleckiego sądu zostali już tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. Sprawa ma charakter rozwojowy i lista zarzutów dla zatrzymanych najprawdopodobniej się wydłuży.

 

Opr. KM

Źródło: KMP w Kielcach

  • zabezpieczone pojazdy
  • zabezpieczone pojazdy
  • zabezpieczone pojazdy
  • zabezpieczone pojazdy
  • zabezpieczone narkotyki
  • zatrzymany w asyście policjantów
Powrót na górę strony