Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla 26-latka za udział w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy

Data publikacji 19.11.2021

Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 26-letniemu obywatelowi Ukrainy podejrzanego o organizowanie wspólnie z innymi osobami nielegalnego przekroczenia granicy Rzeczypospolitej Polskiej do Niemiec. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt.

Do zatrzymania 26-letniego obywatela Ukrainy doszło 15 listopada br. w Gubinie. Został on zatrzymany w pojeździe marki Volkswagen Passat wraz z czterema obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terenie Polski. Więcej na ten temat mozna przeczytać w komunikacie Nielegalny przewóz imigrantów udaremniony przez policjantów.

Nad sprawą pracowali policjanci gubińskiego komisariatu, którzy zbierali materiał dowodowy pozwalający na przedstawienie zarzutu obywatelowi Ukrainy, związanego z organizowaniem nielegalnego przekroczenia granicy. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do przywiezienia obywateli Egiptu na przejście graniczne Gubin / Guben. Ponadto jak się okazało, nie był to jego pierwszy przewóz osób, które nielegalnie chciały przekroczyć granicę do Niemiec. Policjanci wraz z aktami sprawy złożyli do prokuratury wniosek o tymczasowe zabezpieczenie volkswagena, który mógł być wykorzystywany jako narzędzie służące do popełnienia przestępstwa.

W czwartek, 18 listopada br., sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim zastosował wobec 26-latka trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Gorzowie / mw)

Powrót na górę strony