Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany organizator gry w „trzy kubki”

Data publikacji 19.11.2021

Policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu podczas swoich działań doprowadzili do zatrzymania mężczyzny, który urządzał grę hazardową w tzw. trzy kubki w rejonie pasa nadmorskiego i nawoływał chętnych do udziału w niej. Funkcjonariusze przedstawili mu zarzut dotyczący urządzania gier hazardowych w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Kołobrzeg w pełni sezonu, jak i poza nim odwiedza mnóstwo wczasowiczów, za którymi pojawiają się osoby chcące wykorzystać beztroskę turystów. Wczoraj, 18.11.br., policjanci prewencji zatrzymali 45-letniego mężczyznę, który urządzał nielegalną grę hazardową w tzw. trzy kubki w rejonie pasa nadmorskiego. Zatrzymany został przewieziony do komendy, gdzie przyznał się do zarzucanych czynów.

Funkcjonariusze zabezpieczyli także pieniądze znalezione przy mężczyźnie, które najprawdopodobniej pochodziły z przeprowadzonych gier. Policjanci na podstawie zebranych materiałów dowodowych przedstawili 45-latkowi zarzut z art.128 kodeksu wykroczeń, który mówi o tym, że § 1. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej urządza grę hazardową albo użycza do niej środków lub pomieszczenia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny i skierowali wobec niego wniosek o ukaranie do sądu.

Nie dajmy się zaprosić do uczestnictwa w grze, i tym samym oszukać. Pamiętajmy, że w tej zabawie nie ma wygranych, a organizatorzy liczą na naszą naiwność i chęć szybkiego zysku.

(KWP w Szczecinie / sc)

Powrót na górę strony